+90 216 693 15 25

Sosyal Medyada Biz}

Ses Yalıtım Süngerleri

Ses Yalıtım Süngerleri

Ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarının yapılmasındaki amaç çıkan sesin mekan içerisinde rahatsız edici yankı yapmaması ve engelleri aşarak (duvar vs.) farklı ortamlara gitmemesi içindir. Bu tip ortamlarda yapılması gereken ses yalıtım süngerleriyle sesin dağılımını sağlayan yada çarpıp geri yansımasını sağlayan bölgelere ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Ses yalıtım süngeri dediğimiz malzeme kendi grubu içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Yanmaz akustik sünger, akustik sünger ve ses kesici süngerler olarak 3’ye ayrılmaktadır.

 

Yanmaz akustik süngerler mekan içerisindeki akustiği, yankı emilimini ve konuşma sesleri vb. düşük frekanstaki seslerin engellerden geçmemesini sağlamaktadır. Çeşitli yüzey formu, kalınlık, yoğunluk, ham madde, renk  ve modelleri bulunması her çeşit uygulamada kullanılabilir olmasını ve göze hitap eden ses yalıtım uygulaması yapılmasını sağlar.

Yüzey formları : Labirent, piramit, yumurta, spesiyal ve düz.
Kalınlık : 10mmden 60 mm kalınlığa kadar değişiklik gösterir.
Yoğunluk: 50DNS ve 90DNS arası
Ham madde: Poliüretan ve melamin köpük
Renk: (Poliüretan köpükten üretilenler) siyah – (melamin köpükten üretilenler) beyaz, açık ve koyu gri
Model: Poliüretan köpükten üretilen süngerler m2 olarak satılır farklı modelleri yoktur. Melamin köpükten üretilen süngerlerde istenilen model üretimi yapılmaktadır.

Akustik süngerler yanıcı malzemelerdir. Ortamdaki yankıyı önlemek ve akustiği düzenlemek için kullanılır. 4 tip sünger vardır. Basstrap sünger, bass küpü, tekno touch sünger ve vicoustic flexi a50 süngerdir.

Basstap Sünger: Duvar kenarlarına kaçan seslerin yankı yapmaması için kullanılır.
Bass Küpü: Basstrap ile beraberde kullanılabilir. Duvar köşelerinde kullanılarak görünümün güzelliğini ve yankının kesilmesini sağlar.
Tekno Touch Sünger: Diğer ses yalıtım süngerlerinden farkı süngerin üst yüzeyinin püskürtme veya kadife kumaş ile kaplanmış olmasıdır. Yüzey formları: (Standart olanlar) Labirent, düz,spesiyal ve yumurta. İstenilen şekilde üretimi yapılabilmektedir.
Vicoustic Flexi A50 Sünger: Yüzeyine bakıldığında kare kare desenler görülmektedir. İçerisinden görünmesini istemediğiniz kabloları geçirebileceğiniz modeldedir. Düşük yoğunluğu olduğundan sadece yankıyı önler.

Ses kesici süngerler bondex süngerpan, yanmaz akustik süngerlerin ve süngerpanın bariyerli modelleri ve özel sünger dir. Sesin yüksek olduğu yerlerde kaliteli performans sağlamaktadır.

Bondex Süngerpan: Farklı sünger ve kumaş parçalarının parçalandıktan sonra sıkıştırılması ile elde edilir. Tek başına bile yüksek frekanstaki seslerin geçişini engeller. Duvarda, tavanda hatta zeminde bile kullanılabilir bir malzemedir. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarına göre çeşitli uygulamalarda kullanılır.
Bariyerli Akustik Sünger: İstediğiniz modelde akustik sünger buldunuz ancak ortamın sesini kesebilecek derecede değilse bariyerli akustik süngeri tercih edebilirsiniz.
Bariyerli Süngerpan: Bondex süngerpan yüksek sesleri kesebiliyor ancak dahada yüksek sesler eğlence mekanları gibi yerlerde olduğundan yeterli gelemiyor. Bunun için yapılması gereken ağır epdm bariyer ile lamine edilmiş modelini kullanmak.
Özel Sünger: Bu malzeme alt kısmı bondex, üst kısmı akustik sünger ve orta kısmında da bariyer olan malzemedir. Bondex sünger akustik bir malzeme olmadığından yüzeyinin alçıpan veya akustik bir malzeme ile kaplanması gerekmektedir. Bunun için bu malzeme hem yüksek sesleri keser hemde akustiği düzenler.

20 Haziran 2015
1.584 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN