+90 216 693 15 25

Sosyal Medyada Biz}

Akustik Sünger

Akustik Süngerler poliüretan köpükten imal edilen ve yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş yalıtım süngerleridir. Yüzeyi düz veya değişik 4 formda üretilmektedir süngerlerdir. Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Akustik süngerler ses yalıtımı uygulamalarında kullanılan, uygulandığı ortama akustik düzenleme sağlayan ve eko, yankı, uğultu gibi problemlere engel olan ses izolasyon malzemeleridir.

Yapıları esnek ve uygulamaları kolaydır. Yanmaz özellikte olan akustik süngerler çok sık kullanılan süngerler olup çok tercih edilen ve en iyi akustik çözümlerden olan ürünlerdir. Poliüretan köpükten işlenerek elde edilen akustik sünger birinci sınıf kalitede ve ISO kalite belgeli süngerlerdir. Kullanım alanları çok geniştir.

Stüdyo, ses kayıt odası gibi akustik mekanlarda duvarlara ve tavanlara kaplanarak akustik ses yalıtımı sağlanması için kullanılmaktadır. Ses yutucu yanmaz süngerler yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür.Birçok Alanda Düşük Maliyetli Olduğundan Dolayı En Çok Tercih Edilen Ürünler Arasındadır. Akustik süngerler ses emicilik özelliği olan ve ses yalıtımı sağlayan süngerlerdir. Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesi ve güçlü seslerin kesilmesi istenilen mekanlarda bariyerli akustik süngerler kullanılmaktadır.

Mekan akustiklerinin düzenlenmesinde akustik süngerler kullanılır. Akustik süngerlerin yüzeyleri düz, labirent, spesiyal, piramit ve yumurta şekillerindedir. Yüzey şekilleri farklı olan akustik süngerler aynı özellikleri taşımaktadır. Bir çok kullanım alanı olan akustik süngerler genel olarak stüdyo, müzik odası, ses kayıt odası, piyano odası, müzik odası, bateri odası, reji odası, TV stüdyoları, radyo stüdyoları gibi ve benzeri mekanlarda ortam akustiği düzenleme amacıyla kullanılmaktadır.

Akustik süngerlerin uygulaması solid yapıştırıcı ile yapılmaktadır. Duvara solid yapıştırıcı sürüldükten sonra süngerler yapıştırılır. Akustik süngerlerin kendiliğinden yapışkanlı modelleride mevcuttur. Bu modeller solid yapıştırıcıya gerek kalmadan direk duvara yapıştırılabilir. Akustik süngerlerin bariyerli modelleri ses kesici özelliktedir. Akustik süngerler seslerin kalitesini düzenleyerek daha net gelmesini sağlamaktadır. Konser salonları, sinema salonları, stüdyolar gibi mekanlarda çok sık kullanılır.Farklı renk seçenekleri.

 

11 Ağustos 2015
1.541 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN